Nejnovější recenze ze sekce Trubky

Yamaha YDS-150 Digital Saxophone

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Vlada S.

Přidáno: 11. května 2023

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• Hezké i zvuky které jsou nahrané přímo v nástroji
  • Na nástroj je na rozdíl od klasického saxofonu možno hrát i potichu anebo do sluchátek třeba v noci
  • Několik druhů saxofonů a ještě i jiné nástroje v jednom
  • Nejnovější aplikace podporuje jenom Android 13 a novější
  • Klapky jdou mačkat dost ztuha, takže hlavně oktávová a ty na malíčku levé ruky se mi často nepodaří plně domáčnout
  • Klapky jsou dost hlučné a mohly možná tedy být alespoň něčím podlepeny

Momentálně nemohu na nástroj vůbec hrát, protože aplikace podporuje jenom Android 13 :-(

Sice se mi z Internetu podařilo stáhnout i starší verzi YDS controlleru 1.1.0,
která na můj Android 9 nainstalovat ještě šla,
ale té starší aplikaci to včera trvalo dlouhé desítky minut, než nástroj konečně uviděla.

Potřeboval jsem totiž jenom alespoň editovat prstoklad, když jsem zjistil,
že některé základní hmaty v nástroji úplně chybí,
a ještě včera jsem i ty nově přidané hmaty v saxofonu všechny měl,
ale dnes jsem zjistil, že už tam zase nejsou :-(

Doufal jsem, že tedy ty hmaty dnes snadno do nástroje nahraju ze zálohy,
kterou jsem si včera dost pracně raději do telefonu udělal,
ale dnes aplikace včera spárovaný nástroj už znovu nenašla
a to ani po 2 hodinách s různými pokusy zapínat a vypínat Bluetoth
a i znovu spárovat takže tedy nevím, co je špatně a jestli je ten problém
jenom v Androidu 9 a staré verzi aplikace, když novější aplikaci si bohužel nainstalovat nemohu.

Kupovat nový telefon se mi teď opravdu nehodí, když na kolo potřebuji odolný
a jinak mi v něm i s tím Androidem 9 ještě všechno funguje
a momentálně hlavně nemohu ani hrát, když mi takto i některé základní
(a tedy hodně důležité) hmaty v nástroji úplně chybí :-(

Dále jdou dost ztuha klapky (a možná je mohl výrobce zkusit i trochu odhlučnit),
takže se mi bohužel často některé nepodaří domáčknout a hlavně tu spodní oktávovou,
anebo ty ovládané malíčkem levé ruky
i když jsem tak nucený mačkat je tedy bohužel dost velkou silou
takže je to tedy opravdu škoda,
protože nebýt všech těchto dost zásadních nedostatků,
tak má nástroj i v sobě moc hezké zvuky a byl bych s ním jinak plně spokojený.

Ověřený zákazník shop.jiracek.eu Ladislav Kratochvíl

Přidáno: 26. dubna 2023

• Nádherný nástroj.

Ověřený zákazník shop.jiracek.eu Ivan

Přidáno: 18. února 2023

Zakoupeno v shop.jiracek.eu

• kapesní trubka -dobré zpracování, výborná brašna cestovní
  • perfektní chod perinetů, lakování
  • malinko méně výrazný tón, myslím,že větší ozvučník by zostřil tón. Tato trubka má 93 mm ,vyrábějí se ale i 105-125 mm .

Přidáno: 4. ledna 2023

Zakoupeno v shop.jiracek.eu

Jsem amatér. Nenašel jsem chybu, krásný zvuk, přesné a spolehlivé ventily.

Ověřený zákazník shop.jiracek.eu Jaroslav

Přidáno: 7. září 2022

Zakoupeno v shop.jiracek.eu

Slušný nástroj, jako nevýhodu vidím v úchopu - úzké prstové kroužky, pro ty kdo mají větší ruce

Levante LV-TR6315 B

Levante LV-TR6315 B

Ověřený zákazník hudebniny-shop.cz Jarda

Přidáno: 7. července 2022

Zakoupeno v hudebniny-shop.cz

• Překvapivě hraje skvěle, za tu cenu dobrá koupe

Franta Franta

Přidáno: 21. června 2022

(naposledy upraveno 1. srpna 2022)

• možnost trénovat a nebýt nikým slyšen (do sluchátek)
  • pro začátečníka odpadá nutnost učit se nátisk (práce s plátkem)
  • možnost změny zvuku, resp. i typu soprán - alt - tenor
  • do sluchátek možnost nastavit různou délku dozvuku
  • začátečníkům nekolísá nežádoucím způsobem výška tónu
  • zvuk lze dechem modelovat podobně jako na pravém saxofonu, snad jedině "chraplák" tam nelze
  • opravdu solidně provedené pouzdro a lze stáhnout dostačující příručku, ve které je i přehled hmatů
  • zvuk je opravdu dobrý do sluchátek nebo do reprobedny (zatímco jen z reproduktoru vlastního nástroje je prostě dostačující tak pro domácí trénování - nic pro předvádění)
  • možnost vložit obyčejné baterie 4 AAA
  • plasty jsou opravdu kvalitní a pevné (vyjma krytu baterií, který není až tak fortelný)
  • cena se může zdát vysoká, ale tento přístroj, který "nemusí být slyšet" může být pro leckoho jedinou variantou saxofonu na doma a navíc v sobě obsahuje více variant saxofonu
  • klapky opravdu přesně kopírují konstrukci skutečného saxofonu
  • odpadá starost o plátek - ten je plastový a zase tak moc na něm pro hraní u tohoto přístroje nesejde
  • nově doplňuji - má bluetoth
  • aplikace, kterou lze stáhnout do "chytrého" zařízení, poskytuje přes BT netušené možnosti nastavení, ale i samovýuky hry jednotlivých tónů (ale nezkoušel jsem to zatím)
  • pomocí kablíku lze připojit do audiovstupu z externího zdroje například univerzální jazzový doprovod a do toho si pak uživatel saxofonu může zkoušet hrát své fantazie (nejlépe do sluchátek)
  • původně jsem se domníval, že nemá bluetoth a byl jsem zklamaný (překvapivě existuje verze i bez BT), ALE na základě jiné recenze zde jsem se hledáním BT začal znovu zabývat a zjistil jsem ŽE V ČESKÉM NÁVODU JE CHYBA, neboť je tam uveden souběžný stisk tlačítka Fn + klapky C, zatímco správně ale je +klapky Es a hotovo - rozblikal se BT!!! Takže má BT!
  • je nutné upozornit, že přes BT nelze připojit sluchátka ani hudební zesilovač s reprobednou - tam bude nutný vždy kablík
  • zvuk, který se line přímo z reproduktorků nástroje není sice špatný, ale je o dost horší, než pokud si pustíte zvuk do sluchátek či reprobedny (zde je totiž možnost pak nastavit i dozvuk)
  • baterie nevydrží kdovíjak dlouho (max. 2 hodiny zapnutého saxofonu - ani se na něj nemusí hrát), proto je prakticky nezbytné mít power-banku zavěšenou u pasu
  • nepasuje žádný stojan, protože vnitřní trubička na odvod kondenzátu by narážela do špičky stojanu (stojan jsem si upravil uříznutím špičky), zakoupil jsem plastový křížový stojan
  • popruh na krk je dostačující, ale nic moc, obyčejný popruh jako z batohu, nahradil jsem ho takovým monstrem s háky na ramena a podpěrou na břiše, avšak musel jsem tomuto držáku uříznout takový nepříjemný výstupek, který vycházel přesně na palec levé ruky, a je to nyní úžasně pohodlné
  • joystick pro řízené kolísání tónu je dost blízko palcového držáku a občas se ho člověk nechtěně dotýká, což způsobuje jakoby falešnou hru (zpočátku jsem nevěděl, čím to je)
  • je celý černý, takže pro začátečníka celkem nepřehledný
  • zlatá trouba a zlatá ligatura se mi moc k té černé nelíbí, uvítal bych raději chromovou barvu, takhle mi to přijde trochu kýčovité, ale vzhled není důležitý
  • chybí jakýkoliv vytěrák na kondenzát a chybí v návodu i pokyn, jak vytřít vstupní komoru (pod hubicí), ale lze na to zakoupit běžný vytěrák na flétny (typ, který nemá na špici trčící očko z drátu)
  • kryt baterií je oproti zbytku saxofonu méně fortelný, ale stačí
  • dalo práci nalézt vhodný lubrikant na O-kroužky pod hubicí (nakonec jsem nalezl docela drahý lubrikant na gumové O-kroužky plastových kávovarů, taková minitubička za cca 150,- Kč), jinak se gumové kroužky při snímání hubice docela "trápily".
  • jedna zvláštní věc: saxofon napájím power bankou, ale musím saxofon zapnout hned jak zastrčím USB do power banky, jinak když se power banka uloží do spánku, tak ji zapínání saxofonu neprobudí, asi moc malý proudový náraz, nevím, ale to je spíše věc té power banky. Přišel jsem na to tak, že i přes zapojenou power banku se mi překvapivě vybily vložené baterie, neboť power banka nezareagovala. Tak už je mám trvale vyndané.

Jedná se o vysoce kvalitní plastový nástroj, kdy použitý materiál má své místo a odůvodnění. Je vynikají, opravdu vynikající, že nikdo neslyší nácvik hry a že vůbec je možno na něj hrát třeba i ve stejné místnosti, kde někdo sleduje TV ap. (se sluchátky, které doporučuji zakoupit typ "zavřená"). Mám nástroj jen velmi krátce a hrát teprve začínám, ale zatím vůbec nelituji této koupě, pravý saxofon bych si nikdy domů nemohl koupit kvůli jeho hlasitosti. Trošku mě potrápil ten joystick, kdy jsem měl nejdříve obavu, že elektronika neudrží výšku tónů, ale byla to naštěstí moje chyba.
Upozorňuji, že se nejedná o nějaký malý nástroj, ani není tak pro úplně malinkou ruku. Pokud se týká hmotnosti, tak to také není žádné peříčko, proto je dobré zakoupit si kvalitnější popruh - ne kvůli pevnosti, ale kvůli pohodlí.
Zvuk se mi opravdu líbí, používám zvuk A01.
Nedokážu posoudit, jak dlouho bude spolehlivě fungovat, snad je to vymyšleno tak, aby kondenzát nemohl zatéct a nějak zasychat přímo na snímačích dechu. Zatím mi zvesela kape na špičky bot - z trubičky v dolní "trubce".
100%-ní hodnocení jsem nedal kvůli vzhledu, protože na to, jak je to kvalitní a drahý nástroj, vypadá divně Ale to je otázka vkusu - někomu bude připada ta zlatá s černou úžasná.
Přístroj doporučuji všem, kdo už dlouho mají chuť zahrát si na saxofon! Fakt paráda!

Pozn.: před tím jsem hrál trochu na altovou zobc. flétnu.
Saxofon jsem zakoupil na kytary.cz. Cena je docela vysoká, ovšem je nutné připočítat kvalitní sluchátka, kvalitní držák na ramena, power banku, kablíky a čisticí věci - a hned přiskočí bratru nějakých 8.000 Kč navíc. Takže celkově se do 30 tKč vejdete.

YAMAHA YTR-2330 S

Ověřený zákazník muzikant.cz s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 8. května 2022

Zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

• Skvělý zvuk a mechanika.

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Hanka

Přidáno: 10. března 2022

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Krásný zvuk

Ověřený zákazník shop.jiracek.eu Ing.Norbert Kotyrba

Přidáno: 23. ledna 2022

Zakoupeno v shop.jiracek.eu

velice kvalitní hudební nástroj s krásnou barvou tónů a kvalitní mechanikou, včetně praktického kufru

Přidáno: 29. prosince 2021

Zakoupeno v shop.jiracek.eu

• manžel je s trubkou velmi spokojen

Ověřený zákazník shop.jiracek.eu Josef Štefan

Přidáno: 29. listopadu 2021

Zakoupeno v shop.jiracek.eu

Trumpetu jsem koupil pro vyzkoušení a její malou velikost. Před spoustou let jsem hrával na nástroje s větším nátrubkem. Chci zkusit trumpetu, jen tak doma. Zatím se rozehrávám. S nástrojem jsem spokojen.

M.Jiracek & sons model 133L B

Ověřený zákazník shop.jiracek.eu V. Sedláček

Přidáno: 1. září 2021

• Pěkný zvuk
  • Ladění
  • Dolaďovacíventil trochu drhne.

Přidáno: 15. ledna 2021

Přidáno: 8. července 2020

Vynikající ladění, zvuk, desing

Přidáno: 25. dubna 2020

Zakoupeno v shop.jiracek.eu

Přesně jak se píše, skvělý poměr cena-výkon, pro začínajícího muzikanta do Zušky úplně dostačující.

Soundsation STPSL-10

Soundsation STPSL-10

Ověřený zákazník Kytary.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. dubna 2020

(naposledy upraveno 4. dubna 2020)

Zakoupeno v Kytary.cz

• Z

Poor construction!
Main tuning slide keeps sliping !
I don't like valves actions on this instrument!
This is chinese trumpet not italian,as you wrote in decription,you have engraved made in china on the instrument!
Do not recommend

Přidáno: 12. března 2020

• Kompaktní velikost
  • Nádherná barva tónu
  • Kvalitní zpracování
  • Praktické ABS pouzdro
  • Nevhodná na funusy

Tohle není jen tak obyčejná trumpeta, je kouzelná :-D
Má opravdu nádhernou barvu tónu, a vypadá roztomile. Malá trumpetka se skoro dospělým korpusem, vypadá skoro jako model suzafonu v měřítku cca. 1:10. Kdokoliv jí vidí, má úsměv na tváři. Proto Vás prosím, nechoďte s ní hrát na pohřby :-D
Musí se do ní více foukat, je to zřejmě daň za malý rozměr. Tím jak to je hodně zakroucené, má to o trochu větší odpor, ale nic strašného. A jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti, bude to asi hodně kvalitní tréningáč.
V naši kapele hraji 2. křídlovku a v klidu si dovedu představit, že bych to odehrál na toto. Bohužel na to možná i dojde, protože se mi moje současná letitá trumpeta začala rozpadat :-( Akorát mám obavy, že si na ní lidé a kolegové zvyknou a až přezbrojím na standardní model, budou se na ní ptát a vyžadovat ji...
V rozsahu C1 - F2 (2. křídlovka) se mi nejvíce osvědčil nátrubek Bach 1C. V případě že chcete hrát výše, tak 3C od Bacha, ale v nižších polohách se na něm hůře hraje piano (kuli výše zmíněnému odporu, 1C to dokáže eliminovat), ale to může mít každý jinak...
Ladění jsem zatím nezkoušel, ladičku nevedu, ale podle recenzí by neměl být problém.

ROY BENSON PT-101

ROY BENSON PT-101

Přidáno: 29. února 2020

Zakoupeno v shop.jiracek.eu

• funkč ní nástroj za dobrou cenu.

Zobrazuji 1 - 20 ze 49 recenzí [ 1 ] 2 3